'The only thing that will redeem mankind is cooperation'
Bertrand Russell
Ja, Ik Wil!
Welkom bij de projectpagina van het Vele Handen-project 'Ja, Ik Wil!'. Het project zal eind januari 2014 gelanceerd worden via de website van Vele Handen. Door dit project willen we de schat aan gegevens uit de Amsterdamse ondertrouwinschrijvingen tussen 1600 en 1811) beschikbaar maken voor wetenschappelijk onderzoek. En daar hebben we uw hulp voor nodig! Want de Amsterdamse ondertrouwregisters zijn niet alleen rijk aan gegevens, maar ook rijk in omvang, uiteindelijk bijna 500 duizend inschrijvingen. We beginnen daarom ook met een deel van deze gegevens, maar hopen op termijn alle inschrijvingen in te kunnen voeren. Houdt u deze projectpagina dus goed in de gaten, want eind januari zult u meer kunnen lezen over hoe u zich kunt aanmelden om ons hierbij te helpen.
Via de links hieronder vindt u meer informatie over het project, achtergrondliteratuur, en voorbeelden van wetenschappelijk onderzoek waarvoor we deze bron willen gebruiken.
![]() |
Project-informatie |
Vele Handen Website |
|
De invoermodule op de website van www.velehanden.nl zal naar verwachting eind januari 2014 gereed zijn voor gebruik. | |
Wetenschappelijke achtergrond |
|
![]() |
Literatuur en relevante publicaties |
![]() |
Informatie over Ondertrouwregisters |